Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Czerwona pieczątka coraz mniej potrzebna. Olecczanie chętnie rozliczają się elektronicznie. Nawet milionerzy

Czerwona pieczątka coraz mniej potrzebna. Olecczanie chętnie rozliczają się...
W środę, 12 czerwca, w Urzędzie Skarbowym w Olecku odbyła się konferencja prasowa, na której naczelnik Przemysław Uździło oraz Dariusz Budka, p.o. Kierownika Działu Obsługi Bezpośredniej podsumowali działanie systemu elektronicznego składania zeznań podatkowyc - e-pit.

Urząd Skarbowy w Olecku przyjął w sumie aż 24 721 deklaracji rocznych za 2018 rok (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37 i PIT-38). Do tego, by elektronicznie dotarło do US 20 tysięcy zeznań zabrakło... jednej sztuki. Przyjęto bowiem w formie elektronicznej dokładnie 19 999 deklaracji (przy 13 788 rok wcześniej, co stanowi wzrost o 45 procent).

W stosunku do ubiegłego roku nastąpił wzrost procentowy - w stosunku do deklaracji składanych papierowo - na korzyść obsługi elektronicznej z 66% na 81%. To nie znaczy, że nie brakuje wciąż mieszkańców, którzy pewność, że dokument został przyjęty, będą mieli tylko wtedy, gdy zobaczą na nim czerwoną pieczątkę, a wcześniej usłyszą odgłos jej stawiania.

Uździło i Budka podczas konferencji poinformowali także, że nastąpił wzrost rozliczeń z zarobków poza granicami Polski. Przybyło także milionerów, bo więcej osób wykazało dochody powyżej okrągłej sumki (powiat olecki i gołdapski), czyli powyżej miliona złotych - 17 osób. W roku 2017 - 13 osób, a w roku 2016 - 4 osoby. 

W przyszłym roku z usługi elektronicznego rozliczenia się, będą mogli skorzystać także przedsiębiorcy.

dobry artykuł (5) słaby artykuł (2)

Wyślij do znajomego
E-mail:
Opis:
ANULUJ
WYŚLIJ

Komentarze (1)

Oleczczanin

13-06-2019 • 08:44

3 0
Pieczątki wyrobione na E-pieczatki24.pl bardzo dobrze sprawdzają się w każdej firmie i urzędzie.
Zgłoś

Skomentuj

Nick: *
E-mail: *
Treść: *
* Pola obowiązkowe

Proszę podać powód zgłoszenia

Najpopularniejsze aktualności
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Cinema Lumiere
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    24.07 Środa

   Godziny seansów
  2.    25.07 Czwartek

   Godziny seansów
  3.    26.07 Piątek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Informacja!

  Szanowny Czytelniku!

  Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały informacyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności lub poprzez kontakt z nami.

  Przez dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień w naszej polityce prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych wyłącznie dla portalu zolecka.pl. Nie powierzamy Twoich danych innym firmom. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim, że reklamy widoczne na naszych serwisach będą dostosowane do Twoich zainteresowań, a nie np. losowe lub widoczne dla wszystkich. Zainteresowania te poznamy m.in. w oparciu o analizę śladów, które pozostawiasz w trakcie ruchu po stronach internetowych automatycznie w ramach tzw. plików Cookies. Pamiętaj jednak, że powyższą zgodę możesz zawsze cofnąć. Możesz również zawsze zmienić ustawienia cookies, tak aby nie zapisywały Twoich śladów (więcej informacji w polityce prywatności).

  POLITYKA PRYWATNOŚCI