Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Tak gmina Olecko będzie radziła sobie z bezdomnością zwierząt. Znamy założenia programu

Tak gmina Olecko będzie radziła sobie z bezdomnością zwierząt. Znamy...
Pod koniec kwietnia ruszył Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Olecko na rok 2021. W Programie określono zasady postępowania z bezdomnymi zwierzętami oraz ustalono, jak zapobiegać bezdomności zwierząt na terenie naszej gminy.

"Celem wprowadzenia programu jest zapobieganie bezdomności zwierząt na terenie Gminy Olecko, w tym zmniejszenie populacji bezdomnych zwierząt, opieka nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony mieszkańcom" - czytamy w uchwale dotyczącej Programu.

Wiadomo, że realizacja celów odbywać się będzie poprzez:

1) odławianie bezdomnych zwierząt i zapewnienie im miejsca oraz opieki w schronisku dla zwierząt;
2) prowadzenie kastracji i sterylizacji zwierząt, w tym obligatoryjnej kastracji i sterylizacji zwierząt przebywających w schronisku dla zwierząt;
3) elektroniczną identyfikację (chipowanie) zwierząt z terenu Gminy Olecko;
4) poszukiwanie nowych właścicieli dla bezdomnych zwierząt;
5) zapewnienie możliwości usypiania ślepych miotów;
6) opiekę nad wolno żyjącymi kotami, w tym ich dokarmianie;
7) zapewnienie miejsca dla zwierząt gospodarskich poprzez wskazanie gospodarstwa rolnego;
8) zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt;
9) edukację mieszkańców.

Uchwała określa, że bezdomne zwierzęta z terenu gminy Olecko trafiały będą do schroniska "Sonieczkowo" w Żarnowie Pierwszym (16-300 Augustów) oraz zostaną poddane kastracji lub sterylizacji. Każdy osoba zamieszkująca gminę Olecko ma też prawo - do momentu wyczerpania środków przewidzianych w budżecie gminy - do dokonania "zabiegu sterylizacji albo kastracji na koszt Gminy Olecko, o ile złoży stosowny wniosek o wykonanie i pokrycie finansowania zabiegu sterylizacji albo kastracji zwierzęcia do Burmistrza Olecka, wskutek czego otrzyma skierowanie na zabieg sterylizacji albo kastracji". Zabiegi będą przeprowadzane, podobne jak bezpłatne chipowanie, przez przychodnię weterynaryjną „Reksio”, ul. Kajki 34, 19-300 Ełk.

Schronisko "Sonieczkowo", organizacje pozarządowe oraz Wydział Gospodarki Komunalnej poprzez swoje działania będą prowadziły poszukiwania nowych właścicieli dla bezdomnych zwierząt.

Uchwała przewiduje też możliwość usypiania ślepych miotów, zakup i przekazanie karmy społecznym opiekunom oraz organizacjom pozarządowy na dokarmianie wolno żyjących kotów z terenu Gminy Olecko, wskazuje gospodarstwo rolne w celu zapewnienia miejsca dla zwierząt gospodarskich oraz miejsce zapewnienia całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt.

Ponadto uchwala przewiduje edukację mieszkańców w temacie bezdomności zwierząt. Planowana jest kampania edukacyjna skierowana do mieszkańców Gminy Olecko poprzez rozpowszechnianie ulotek, organizowanie spotkań edukacyjnych w szkołach.

Na cały Program przewidziano w budżecie 94 tysiące złotych brutto, w tym:

1) wyłapywanie i utrzymanie psów w schronisku - 50.000,00 zł;
2) znakowanie (chipowanie) zwierząt - 2.000,00 zł;
3) edukację mieszkańców - 2.000,00 zł;
4) zakup karmy dla kotów wolno żyjących - 3.000,00 zł;
5) zapewnienie opieki weterynaryjnej (przypadki zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt, usypianie ślepych miotów, leczenie wolno żyjących kotów) - 5.000,00 zł;
6) powszechną kastrację i sterylizację psów i kotów - 32.000,00 zł.

dobry artykuł (5) słaby artykuł (0)

Wyślij do znajomego
E-mail:
Opis:
ANULUJ
WYŚLIJ

Komentarze (0)

Skomentuj

Nick: *
E-mail: *
Treść: *
* Pola obowiązkowe

Proszę podać powód zgłoszenia

Najpopularniejsze aktualności
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Imprezy
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Cinema Lumiere
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    04.08 Środa

   Godziny seansów
  2.    05.08 Czwartek

   Godziny seansów
  3.    06.08 Piątek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Informacja!

  Szanowny Czytelniku!

  Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały informacyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności lub poprzez kontakt z nami.

  Przez dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień w naszej polityce prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych wyłącznie dla portalu zolecka.pl. Nie powierzamy Twoich danych innym firmom. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim, że reklamy widoczne na naszych serwisach będą dostosowane do Twoich zainteresowań, a nie np. losowe lub widoczne dla wszystkich. Zainteresowania te poznamy m.in. w oparciu o analizę śladów, które pozostawiasz w trakcie ruchu po stronach internetowych automatycznie w ramach tzw. plików Cookies. Pamiętaj jednak, że powyższą zgodę możesz zawsze cofnąć. Możesz również zawsze zmienić ustawienia cookies, tak aby nie zapisywały Twoich śladów (więcej informacji w polityce prywatności).

  POLITYKA PRYWATNOŚCI