Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

"To miejsce kładzie się cieniem na obraz miasta". Turysta zachwycony Oleckiem napisał do Urzędu Miejskiego

"To miejsce kładzie się cieniem na obraz miasta". Turysta...
Olecko nam pięknieje i trudno tego nie zauważyć. Trudniej może trochę dostrzec miejsca zaniedbane, brzydkie, takie, do których wyglądu przywykliśmy i uważamy "że tak po prostu jest i być musi". Olecczanom to spowszedniało, ale turyści widzą. Jeden z nich pokusił się nawet o napisanie petycji do Rady Miejskiej w Olecku.

Pewien turysta z Koszalina lub okolic wybrał się w pierwszym tygodniu lipca na urlop. Postawił na odpoczynek w Olecku, co bardzo sobie chwali, co w swoim piśmie podkreśla słowami "mieliśmy przyjemność spędzić urlop w Olecku, które okazało się być uroczym, spokojnym miastem z wieloma walorami i atrakcjami turystycznymi". Ocena bardzo miła, ale tematem petycji nie jest wcale jak można się domyślić wychwalanie Olecka, a sprawa mniej przyjemna.

Otóż turysta zwrócił uwagę na coś, co "kładzie się cieniem na obraz Olecka". Mowa o stanie zabytkowego cmentarza ewangelickiego przy ul. 11-go Listopada. W swoim piśmie napisał coś, o czym wszyscy w Olecku niby dobrze wiedzą, ale nic z tym nie robią. Przywykliśmy do zniszczonych nagrobków, zarośniętego i zapuszczonego terenu w pobliżu centrum miasta, walających się tam śmieci po mniejszych lub większych imprezach/libacjach, odbywających się tam spotkaniach/popijawach młodzieży, a nawet odpadów większych gabarytów niż papierek po cukierku lub butelka po soku. "Taki obraz cmentarza napawa niestety smutkiem" - pisze turysta i ma rację.

Mężczyzna zwrócił też uwagę, że Polacy mieli pretesje - jak podkreśla słuszne - do Ukraińców, którzy na Cmentarzu Orląt Lwowskich urządzili śmietnisko. Apeluje więc, byśmy nie robili tego samego z cmentarzem ewangelickim w Olecku.

Turysta, który mamy nadzieje wróci do naszego miasta, wierzy w moc swojej petycji. Poprosił oleckich radnych o działanie i o poinformowanie go o ewentualnie podjętych w tej sprawie krokach. Portal Zolecka.pl będzie przyglądał się sprawie, bo to faktycznie wstyd, by takie miejsce straszyło w centrum turystycznej miejscowości.

dobry artykuł (4) słaby artykuł (0)

Wyślij do znajomego
E-mail:
Opis:
ANULUJ
WYŚLIJ

Komentarze (2)

EmWu

21-07-2019 • 15:19

1 0
Nie zawsze tak było

https://www.youtube.com/watch?v=mnQ_ngbmiug
Zgłoś

BBB

20-07-2019 • 16:52

2 0
Faktycznie, az sam zaszedlem w glowe po przeczytaniu tego postu. " brama do piekieł". Pieknie zrobiona brama jakby tam mialo byc cos niezwyklego a tam za przeproszeniem "burdel", zapomniany cmentarz, nie wazne kto jest tam pochowany... z pewnoscia byl to dla kogos ktos bliski...
Zgłoś

Skomentuj

Nick: *
E-mail: *
Treść: *
* Pola obowiązkowe

Proszę podać powód zgłoszenia

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Cinema Lumiere
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    20.08 Wtorek

   Godziny seansów
  2.    21.08 Środa

   Godziny seansów
  3.    22.08 Czwartek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Informacja!

  Szanowny Czytelniku!

  Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały informacyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności lub poprzez kontakt z nami.

  Przez dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień w naszej polityce prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych wyłącznie dla portalu zolecka.pl. Nie powierzamy Twoich danych innym firmom. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim, że reklamy widoczne na naszych serwisach będą dostosowane do Twoich zainteresowań, a nie np. losowe lub widoczne dla wszystkich. Zainteresowania te poznamy m.in. w oparciu o analizę śladów, które pozostawiasz w trakcie ruchu po stronach internetowych automatycznie w ramach tzw. plików Cookies. Pamiętaj jednak, że powyższą zgodę możesz zawsze cofnąć. Możesz również zawsze zmienić ustawienia cookies, tak aby nie zapisywały Twoich śladów (więcej informacji w polityce prywatności).

  POLITYKA PRYWATNOŚCI