Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Trwa nabór wniosków na wymianę pieców

Trwa nabór wniosków na wymianę pieców
Rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie na inwestycje ekologiczne. Już pierwszego dnia wpłynęło 80 wniosków. Wśród tych, które już wpłynęły większość dotyczy wymiany pieców na mniej szkodliwe dla środowiska. W ubiegłym roku do urzędu wpłynęło 107 wniosków, a zrealizowano 55 umów. Pozostałe będą wykonane w tym roku.

O dofinansowanie na inwestycje ekologiczne mogą ubiegać się wszyscy właściciele  nieruchomości na terenie Gminy Olecko. Termin naboru wniosków kończy się 30 kwietnia br. „Dotacja wynosi 50% kosztów, ale nie więcej niż 4 tys. zł brutto” - mówi Alicja Mieszuk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta. Dotacja obejmuje zakup i instalację następujących urządzeń ekologicznych:  

- budowę przydomowych  oczyszczalni (jedynie na tych terenach Gminy Olecko, na których nie ma zbiorczej sieci kanalizacyjnej) lub na podłączenie do zbiorczej sieci kanalizacyjnej,
- zakup i instalację  pieca/kotła do opalania paliwami stałymi. Nowy kocioł musi posiadać automatyczne podawanie paliwa  i musi spełniać wymagania 5. klasy emisji spalin (PN EN 303-5:2012),
- zakup i instalację kotła olejowego lub gazowego,
- zakup i instalację kotła elektrycznego,
- podłączenie do jakiejkolwiek zbiorczej sieci cieplnej,
- zakup i instalację pompy ciepła.

Aby otrzymać dotację „Trzeba zlikwidować istniejące stare źródła ciepła na terenie nieruchomości. Odstępstwem od tej zasady jest sytuacja, w której piec kaflowy jest wartością architektoniczną, ale wtedy trzeba usunąć połączenia pieca z przewodem kominowym lub gdy ktoś posiada w domu kominek opalany drewnem” - wymienia Alicja Mieszuk.

Przed złożeniem wniosku, należy pamiętać, że „(...) o kolejności realizacji wniosków decyduje kolejność wpływu, więc jeśli od 1 lutego był nabór wniosków, to rozpatrujemy je dokładnie z datą i godziną przyjęcia. W ten sposób tworzy się kolejka. W ubiegłym roku mieliśmy taką możliwość, że wnioski niezrealizowane w ubiegłym roku mogły być zrealizowane w tym. To się właśnie dzieje. Po zmianie, na żądanie Regionalnej Izby Obrachunkowej, jeśli ktoś, mówiąc kolokwialnie, nie załapie się w kolejkę na dofinansowanie, będzie musiał jeszcze raz składać wniosek w przyszłym roku” - mówi Alicja Mieszuk. 

Składając wniosek należy pamiętać, że wnioskodawca jest zobowiązany do realizacji zadania dopiero po zawarciu umowy o udzielenie dotacji - w terminie, zakresie i na zasadach w niej określonych. Inwestycje, które zostaną zrealizowane przed dniem podpisania umowy nie będą dofinansowywane.

 
Źródło: UM Olecko

dobry artykuł (0) słaby artykuł (0)

Wyślij do znajomego
E-mail:
Opis:
ANULUJ
WYŚLIJ

Komentarze (0)

Skomentuj

Nick: *
E-mail: *
Treść: *
* Pola obowiązkowe

Proszę podać powód zgłoszenia

Najpopularniejsze aktualności
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Imprezy
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Cinema Lumiere
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    22.01 Sobota

   Godziny seansów
  2.    23.01 Niedziela

   Godziny seansów
  3.    24.01 Poniedziałek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Informacja!

  Szanowny Czytelniku!

  Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały informacyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności lub poprzez kontakt z nami.

  Przez dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień w naszej polityce prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych wyłącznie dla portalu zolecka.pl. Nie powierzamy Twoich danych innym firmom. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim, że reklamy widoczne na naszych serwisach będą dostosowane do Twoich zainteresowań, a nie np. losowe lub widoczne dla wszystkich. Zainteresowania te poznamy m.in. w oparciu o analizę śladów, które pozostawiasz w trakcie ruchu po stronach internetowych automatycznie w ramach tzw. plików Cookies. Pamiętaj jednak, że powyższą zgodę możesz zawsze cofnąć. Możesz również zawsze zmienić ustawienia cookies, tak aby nie zapisywały Twoich śladów (więcej informacji w polityce prywatności).

  POLITYKA PRYWATNOŚCI